Loading...

نقشه ذهنی Prism و علوم اعصاب

0 کالا
سبد خالی است

طراحی محیط آموزشی برای افراد با توانایی بالا

عملکرد هر فضا در نهایت تابعی از انسان است. آنچه که مهم است شناخت نیاز های انسان در آن فضایی است که میخواهیم طراحی کنیم موسسه خلاقیت و مهارت های راه آینده نخبگان با سالها تجربه در زمینه رشد و شکوفایی استعدادها آموزش و یادگیری بخش مهمی از زندگی هر انسان می داند و همه انسان ها در طول زندگانی خود تحت تعلیم و آموزش قرار می گیرند این امر در مقاطع مختلف تحصیلی و در فضاهای گوناگون مانند مهد کودک، دبستان راهنمایی و دبیرستان و .... صورت می گیرد.

این مجموعه در طراحی های خلاقانه و متناست با نیازهای انسان به همراه نگاه بومی به فیزیک و جغرافیای منطقه ای باطراحی هوشمندانه ساختمان و مبلمان برای مهد کودکها،مدارس،ورزشگاهها،مراکز آموزشی و ادارات و اتاق بچه ها در کنار تامین و طراحی وسایل آموزشی ،اقدام به ثبت اختراع به شماره47209در اداره مالکیت صنعتی تهران برای طرح فوق نموده است. هدف از طراحی فضای اموزشی،حل کردن روابط فضایی مورد نیاز جهت فرایند اموزش است. این معنا که فضا هایی که امر اموزش در هر رشته ای نیازمند ان فضا ها و امکانات است، به چه صورت و با چه نظمی در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانند هدف نهایی را به بهترین صورتی حاصل کنند.

شاید بعد از طراحی ساختمان های مسکونی ، فضاهای آموزشی مهمترین بخش طراحی یک معمار موفق است چون اغلب دانش پژوهان ساعت ها در یک کلاس مشغول یادگیری درس هستند و اگر کلاس و محیط درسی فرد از شرایط محیطی و استانداردهای جهانی فاصله داشته باشد مطمئنا در دراز مدت عواقب بسیار زیان باری را متوجه جامعه می کند ( شایدم یکی از دلایلی که بیشتر ایرانیان از درس خواندن و مطالعه فراری باشند محیط های نابسمان محیط های اموزشی در گذشته بود است که هنوز هم گریبان گیر کشور می باشد.)

اختلالات اسکلتی- عضلانی، خستگی های زودرس ناشی از فعاليت های ايستا و مواردی از اين دست ريشه در طراحی نامناسب ابزار، وسايل، ساختمان ها و محيط های کاری دارد. مبلمان آموزشی با طراحی نامناسب سبب کمردرد، آسيب های کمری، دردهای ماهيچه ای، درد کتف و گردن و اختلال در گردش خون پاها می شوند. لذا ضروری است که اين موضوع با دقت بيشتر مورد توجه قرار گيرد تا بتوان بر اساس معيارهای مدون به انتخاب اين تسهيلات در مراکز آموزشی اقدام نمود.

این مجموعه با سیـــستــم مدیـــریت هـــوشمند فضاها ، که به مجموعه سخت افزارها و نرم افزارهایی اطلاق می شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه قسمت های مهم و حیاتی نصب می شوند به مدیریت آموزشی آن فضا نیز کمک می نماید.وظیفه پایش مداوم بخش های مختلف و اعمال فرمان به آنها به نحوی که عملکرد اجزای مختلف متعادل با یکدیگر و در شرایط بهینه و با هدف کاهش مصارف ناخواسته و تخصیص منابع انرژی و بررسی عملکرد در فضای مورد بهره برداری باشد را در کنار سایر خدمات فراهم می آورد.

متاسفانه در کشور ما تاکنون به دلیل عدم فرهنگ سازی صحیح و حضور کمرنگ شرکت های تخصصی فعال در این زمینه، تاکنون توجه جدی به استفاده ازطراحی های متناسب با فضای مورد نیاز نشده است. موسسه خلاقیت و مهارت های راه آینده نخبگان برای اولین بار اقدام به ارایه خدمات فنی و مهندسی و خلاقانه در این زمینه نموده است. در واقع يک فضا توانايي پاسخگويي و تطابق با تغييرات پيچيده را دارد و همين باعث استفاده بهتر از منابع و فراهم آوردن آسايش و راحتی در آن با استفاده از آخرین تکنولوژی ها شرایط و امکانات ایده آلی برای یادگیرنده ها می شود.

نظرات